Portfolio

Vorlíček Petr
Publikováno: 20.2.2012 | Poslední aktualizace: 20.2.2012 16:47  | Reakcí: 5
Rozhodl jsem se, že budu uveřejňovat své vstupy a výstupy do obchodů na těchto stránkách.

Rozhodl jsem se, že budu uveřejňovat své vstupy a výstupy do obchodů na těchto stránkách, a to ze tří hlavních důvodů:

1) Často lidé napadají Petra Fialu za to, že sice uveřejňuje vybrané tipy na obchody, neuvádí ale přímo čas vstupu a ZEJMÉNA výstupu z pozice. Jeho zpětné vyhodnocení ziskovosti titulů k určitému datu má potom teoretickou váhu, nelze přesně říci, jak by takový tip reálně  zobchodoval  běžný uživatel finecharts.  Jelikož se u mně poměr vlastních titulů a těch z Finecharts již významně překulil  ve prospěch Finecharts (v současnosti až extrémně), bude tak moci každý sledovat, jak si takový průměrný trader s vybranými tipy poradí v praxi. Za nějaké souhrnné období pak udělám report ziskovosti obchodů.

2) Jistě znáte ten pocit, kdy se blíží dlouho očekávaný okamžik, kdy jste se chystali vstoupit do sledovaného titulu, a jelikož už nechcete riskovat, že Vám to uteče, vstoupíte zbytečně předčasně, případně honíte falešný průraz, který následně nedejbože se ztrátou prodáváte. Podobné je to i z druhé strany, kvůli dalším pár procentům často přijdete o velkou porci zisku, protože neprodáte ve chvíli, kdy už titul ukazuje slabost. Takové zbrklosti zřejmě dělá čas od času každý, když budou moje "zbrklosti" vylepeny zde na webu, snad jich ubude na minimum...Každou zhovadilost pak budu mít s Vámi na očích jako připomínku toho, jak to dopadá, když trader narušuje fungující strategii a časování nefunkční sebekontrolou.

3) Nebudu cpát své obchody Petrovi F. na stránky, kde na ně možná není nikdo zvědavý. Proto jsem založil tento blog, kdo nechce takový experiment sledovat v praxi, prostě ho nebude navštěvovat.

Nemá smysl, abych zde uváděl dosavadní nákupy a prodeje, to by vypadalo příliš velkohubě, pro představu o zaměření mého ptf tedy uvádím pouze současné pozice (pořadí dle data nákupu od nejstarších): HL, URRE, USU, PZE, AZK, THLD, GSS, MCP, DNN, JRCC, MSPD, MPET, NBR,  IPSU.  (minulý týden jsem realizoval  BP (6m), LCAV, HW, GMXR, CHK, a protočil do některých z titulů výše. Ne že bych těmto akciím již nevěřil, ale jistou práci už odvedly, tak je nechávám vydechnout a najímám čerstvé, odpočaté šerpy...) 

V podstatě nyní při opisování titůlů jsem si uvědomil, jak výrazné změny mé PTF doznalo během posledních dvou měsíců. Bývalo totiž vždy více diverzifikované mezi sektory a minimálně polovinu tvořily hodnotové firmy se střednědobým investičním horizontem, lídři v oboru, jako FCX, XOM, PBR, DOW, AAPL, INTC, ARLP, PPL, AMGN,  zkrátka akcie vhodné i pro dlouhodobé investory. Bohužel (bohudík) jsem v tak překoupeném trhu nepovažoval za rozumné tyto tituly nadále držet, a nahradil je sice vysoce rizikovými tituly, které však mají výrazně větší prostor pro růst (desítky procent) a zvládají ho i při tak překoupeném trhu a růstových vlnách v řádu dní. Krátkodobé obchody na largecaps či bluechips nedávají smysl, při krátkodobé růstové vlně udělají sotva pár procent, což je proti riziku kurzu a nákladům poplatků téměř neobchodovatelné.  Až na drobné výjimky (nyní IPSU) mám prostředky relativně rovnoměrně rozdělené mezi jednotlivé pozice, abych eliminoval možné maléry typu ENER, které mohou u takovýchto pozic vždy nastat, při dostatečné diverzifikaci ale zisky bohatě vynahradí i případnou takto výraznou ztrátu, nastane-li jen výjimečně...


Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.