Motor růstu

Vorlíček Petr
Publikováno: 9.3.2012 | Poslední aktualizace: 9.3.2012 08:54  | Reakcí: žádná
Kdo je za současným růstem trhů? Jaké sektory nakupuje? Proč to dělá? Proč to chceme dělat také?

Nedávný příspěvek Petra Fialy obsahující jeho "tajnou" metody využívající data Fedu mne přivedl na cestu zpět ke kořenům, položil jsem si otázku, kdo a co právě nyní vede trhy vzhůru, a jaké sektory by z toho měly logicky nejvíce profitovat. K čemu jsem došel?

Amercká ekonomika je podle mě řízena Židy, řídí jak banky, tak média, nic víc dnes nepotřebujete...Ve spolupráci s Fedem tyto banky ovlivňují trhy v podstatě podle libosti, vše asi běží na zaběhnutém scénáři oboustranné spolupráce. Jaký je cíl těchto bank? Je veřejné tajemství, že ekonomika neřídí trhy, ale do jisté míry je to opačně. Nafukováním trhů tedy nafouknete ekonomiku,je to jediná spolehlivá a nejméně bolestivá cesta, a takovou cestu si dnešní pohodlná civilizace vždy zvolí.

Úkol tedy zní jasně - nafukovat trhy takovým způsobem, aby z toho nebyl malér. Jak byste to udělali Vy? Kdybych byl banka s takovou zakázkou a neomezeným přísunem peněz, podpořil bych trhy vždy, když dopadnou na dno nějakého růstového koridoru, a prodal, když narazí na jeho strop. (aby nenastal extrém ani v jednom směru...)  Jelikož bych ale mohl vytvořit snadno bublinu na nějakých aktivech životně důležitých pro ekonomiku, vybral bych si jen sektory, kde bublina nevadí, a kde mi zvýšená cena aktiva v budoucnu nějak pomůže.

to jest:

1) samotné banky. Jejich ocenění je stále na vodě, BAC může stát 5 USD stejně dobře, jako 15, rozdíl je minimální. Navíc nafouknutím jejich ceny získám elegantní základ pro případné posilování kapitálu, na které brzy zase dojde. Banky čerpají kapitál zdarma, kdyby byla taková firma v jiném oboru, hned ji kupuju...

2) Technologie - tam se cena zamaskuje za očekávání technologického boomu, který je neoddiskutovatelný. Tento obor také nelze reálně ocenit, jeho cena je jen v očekávání.

Oba tyto sektory jsou dostatečně likvidní na to, aby šlo dělat tyto gigantické čachry aniž by to bylo jasně viditelné.

3) naopak bych se prudce vyhnul Zlatu, Stříbru, Mědi, Ropě, Obilninám, stejně jako firmám navazující na tento sektor. To je chléb ekonomiky, a když chléb zdražuje, nemůže se ekonomika napást. Drahé kovy jsou vůbec trnem v oku US vlády, Ti potřebují co nejvíc peněz investorů v dluhopisech k maskování celého megaprůseru, rostoucí zásoby v SPDR Gold není v jejich zájmu...(proto si myslím, že ještě zlato není nad 2000 USD...)

Myslím si, že ostatní sektory jsou taženy opravdovými spekulanty a investory, a proto také daleko ochotněji a výrazněji propadají při korekcích. Při současné korekci těžaři odepsali často celý zisk letošního roku, energetici k tomu neměli také daleko...Když se ale podíváte na hlavní indexy, tak je patrné, že tam žádná větší korekce nenastala.

Z výše uvedených důvodů zaměřím svoje PTF dvěma směry (podobně jako nyní, přesto trochu jinak), polovinu budou tvořit potenciálně silně růstové tituly (kde budu ale také minimálně preferovat technologie, finance a biotechnologie), druhou polovinu budou tvořit zajímavě zkorigované akcie, opět asi z velké části výjimečné tipy Petra F, také ale preferenčně zaměřené na finance a technologie. Z energetických akcií jednoznačně preferuji uranové těžaře, a to zejména díky velkému prostoru pro spekulativní růst, na toto téma napíšu samostatná člínek...

 

 


Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.